اعلام آلودگی هوای تهران برای گروه‌های حساس

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست طبق گفته شرکت پایش کیفیت هوای تهران ، انتظار می رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت امروز (۱۹ آذر ماه) در گروه های بهداشتی برای گروه های حساس باشد.

طبق پیش بینی شرکت نظارت بر کیفیت هوا ، در ساعات اولیه روز (۱۹ آذر ماه) ، کمبود بادهای موثر و تجمع آلاینده ها در شب گذشته و افزایش ترافیک صبح منجر به افزایش غلظت ذرات معلق و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در مناطق غیربهداشتی می شود. برای گروه های حساس ناسالم است.

با ادامه آرام بودن هوا در طول روز ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها ایجاد نمی شود و انتظار می رود کیفیت هوا در مناطق متراکم در وضعیت نامطلوبی باقی بماند. در عصر ، با افزایش حجم ترافیک ، غلظت آلاینده ها ، به ویژه ذرات معلق افزایش می یابد و بنابراین کیفیت هوا در بیشتر مناطق ، به ویژه برای گروه های حساس ، در وضعیت غیر بهداشتی قرار می گیرد.

با افزایش سرعت وزش باد تا ساعات اولیه فردا (20 آذر ماه) ، غلظت آلاینده ها کاهش می یابد و ایجاد وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

به تدریج در طول روز و با افزایش ناپایداری و رشد ابرها ، پیش بینی می شود شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم شود و احتمال بارش پراکنده باران و گاهی اوقات وزش باد تا اواخر فردا منجر به وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق پایتخت خواهد شد.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده های شاخص هوای کلانشهرها طی 24 ساعت گذشته “ذرات کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 110 بوده و کیفیت هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم بوده است. آلاینده فعلی “ذرات کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​113 است و کیفیت هوا در گروه ناسالم برای گروه های حساس است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *