اعتبار ۹ میلیارد یورویی واردات کالاهای اساسی به چه کسانیداده شده است؟

نایب رئیس کمیته امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی از بلاتکلیفی اعتبار 9000 میلیون یورویی برای واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: “مشخص نیست این پول به چه کسانی داده شده و برای چه محصولاتی و برای بازگرداندن این پول به بیت المال چه اقداماتی انجام شده است. ” بوده است. به گزارش مجله دوستانه محیط زیست ، محمد حسن آصفاری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در هشدار کلامی به رئیس جمهور گفت: شما 6 سال پیش به اراک آمدید و در جمع مردم اعلام کردید که سوپاپ سوپاپ را می بندید نیروگاه سوخت مازوت شازند. اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. از چند روز پیش مردم اراک هوای آلوده شدیدی تنفس می کنند که بیشتر این امر به دلیل بهره برداری از نیروگاه شازند است. بنابراین ، از شما می خواهم که هر چه زودتر به وعده قبلی خود در این زمینه عمل کنید.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به گزارش اخیر رئیس دیوان محاسبات در خصوص تفریغ بودجه در تذکری به رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو برای واردات کالا به برخی از شرکت‌ها پرداخت شده اما تاکنون کمتر از ۶ میلیارد یوروی آن وارد شده است. مشخص نیست این اجناس کالای اساسی و مورد نیاز مردم بوده یا خیر.

وی از «بلاتکلیفی اعتبار  ۹ میلیارد یورویی جهت واردات کالاهای اساسی» خبر داد و تصریح کرد: مشخص نیست این پول‌ها به چه کسانی و برای واردات چه محصولاتی داده شده است و برای برگشت این پول به خزانه چه اقدامی انجام شده است.

آصفری خطاب به رئیس بانک مرکزی گفت: متأسفانه بانک‌ها جان مردم را به لب آورده‌اند و با دریافت سودهای بسیار بالا از وام‌های بسیار اندک موجب نارضایتی و گلایه‌مندی مردم شده‌اند. مردم معترضند که چرا برخی افراد باید وام چند ده میلیاردی بگیرند و بانک‌ها بتوانند از افرادی که وام‌های کوچک ۱۰ میلیونی می‌گیرند با اعمال فشار اموالشان را مصادره کنند از این رو درخواست دارم هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *