اطفای حریق ادامه دارد / ورود هلال احمر به آتش‌سوزی جنگل‌ در توسکستان

سخنگوی جمعیت هلال احمر از ارائه کمک های امدادی در آتش سوزی جنگل توسکستان در گلستان خبر داد و گفت: هلال احمر تا پایان مهار آتش حضور خواهد داشت.

محمد نصیری در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست ، با اشاره به آتش سوزی در جنگل های توسکستان ، استان گلستان ، گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان نیروی پشتیبانی از عملیات در این حادثه حضور دارد ، در آنجا جمعیت هلال احمر هلی کوپترهایی را برای اعزام نیرو و تجهیزات به این مناطق فراهم کرده است.

وی گفت: از ابتدای آتش سوزی تاکنون هلال احمر 54 نیروی امدادی و عملیاتی را از عصر روز یکشنبه 3 جولای به منطقه اعزام کرده است. در کل بیش از 17 ساعت این کار را انجام داده است.

طبق اعلام جمعیت هلال احمر ، با حمایت این جمعیت ، بیش از 400 امدادگر از همه دستگاه ها به محل حادثه اعزام شده و تا پنج برابر بیشتر نیز به این مناطق منتقل شده اند.

نصیری گفت: تاکنون طبق گزارش های دریافتی ، حدود 15 هکتار از جنگل های توسکستان تحت تأثیر آتش سوزی قرار گرفته اند. با همکاری استانداری و مدیریت بحران ، ما از طریق روش های دیگر به دنبال تسکین هستیم. پرواز و نجات هلی کوپتر تا زمان خاموش شدن کامل آتش ادامه خواهد داشت.

جنگل توسکستان ادامه جنگلهای هیرکانی است و در ارتفاعات استانهای گلستان و سمنان ، بین شهرستانهای گرگان و شاهرود واقع شده است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *