اسکان کارکنان Ariasasol ممنوع است!

مجله دوستانه محیط زیست / بوشهر مدیرکل محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: “ما اجازه نخواهیم داد که ساحل نیبند حصارکشی شود ، صرف نظر از اینکه ساخت مسکن یا موزه باید به توسعه گردشگری در منطقه کمک کند ، و اگر آریاساسول قصد ایجاد اقامتگاه شخصی را دارد ، این باید متوقف شود. “ما آن را می گیریم.”

فرهاد گولینژاد در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست تأکید کرد که همه روشهای استفاده از سازه های آریاساسول در پارک ملی دریایی نایبند باید روشن باشد. وی گفت: “ما در این پروژه شركت كردیم و اعلام شد كه ضروری است كه از ارتفاع ساختمانها كاسته شود و نمای تمام ساختمانها اعم از اقامتگاه یا موزه مجهز به یك پروژه بوم شناختی باشد – نوعی اقامتگاه بیولوژیكی به منظور حفاظت از میراث طبیعی.” قبل از نهایی کردن پروژه ، ما از آریاسول درخواست کردیم که تمام طراحی زیست محیطی ، طراحی موزه ، طراحی آکواریوم و غیره را انجام دهیم. “از آنجا که به ما گفته شد که این نما معماری سنتی بوشهر و اكولای خواهد بود و آنها در حال طراحی نمای بیرونی برای نشان دادن محیط هستند.”

وی در مورد حرکت برخی شرکت ها برای خرید زمین در منطقه حفاظت شده نیبند گفت: “هیچ شرکت دیگری وجود ندارد و ما به آنها مجوز ندادیم. “ما دیگر نمی توانیم از پروژه های گردشگری پشتیبانی کنیم ، بنابراین با آنها مخالفت کردیم و به آنها اجازه خرید زمین و مواردی مانند آریاسول را ندادیم.”

مدیر عامل محیط زیست بوشهر ادامه داد: “فقط مشکل آریاساسول وجود دارد که به سال 1995 برمی گردد. اولاً ، کل مساحت زمین موجود برای این مجموعه 2.5 هکتار است که همه زمین های استثنایی هستند که خریداری و مستند شده اند. “یعنی نایبند یکی از اراضی ملی منطقه نیست و قلمرو در اختیار آنها از نظر گردشگری در برنامه مدیریت منطقه است.” این مقام مسئول گفت: ساحل نیبند در این منطقه برای گردشگری استفاده می شود.

نظارت بر محیط زیست در تمام مراحل پروژه انجام می شود.

“طبق طرح توجیهی ارائه شده به سازمان محیط زیست ، در این قسمت از اقامتگاه توریستی با مساحت 2.5 هکتار – نه. کارمندان – بخشی به موزه دریایی ، بخشی به آکواریوم دریایی و بخشی به ایجاد آمفی تئاتر برای کنفرانس ها و کلاس های درس محیط زیست اختصاص یافته است. علاوه بر این ، در راستای تعهد آنها به محیط زیست ، باید سایت تماشای پرندگان در این مکان ایجاد شود و ساحل نباید حصارکشی شود. “علاوه بر این ، باید یک مرکز بازدیدکنندگان محیط زیست ایجاد شود ، که باید شامل یک مرکز بحث موزه و آموزش محیط زیست ، و همچنین یک باغ گیاه شناسی باشد.”

وی گفت: “هر آخر هفته تیم محیط زیست برای بازدید از پروژه به محل می آید.” وی با اشاره به اینکه تمام مراحل پروژه باید توسط محیط زیست هماهنگ و کنترل شود ، گفت: اساساً نام طرح اقامتگاه بوم گردی است و فقط محل اقامت نیست. در همین حال ، آریا ساسول قصد دارد 19000 متر مربع فضای سبز در این منطقه ایجاد کند و اکنون فهمیدیم که آنها به نوعی از حجم معرفی شده ما می کاهند و ما در تلاشیم تا 19000 متر مربع فضای سبز را در قالب یک باغ گیاه شناسی محقق کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *