استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در آلمان ممنوع خواهد شد

پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی خرید را از سال 2022 تصویب کرد.

طبق گزارش مجله محیط زیست ، در حالی که پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه های خرید پلاستیکی را تصویب کرد ، این قانون در مورد همه کیسه های خرید پلاستیکی اعمال نمی شود و هنوز هم مجاز به استفاده از برخی از آنها است که مورد انتقاد مقامات و دوستداران محیط زیست قرار گرفته است. زندگی وجود دارد.

طبق قانون مصوب پارلمان آلمان ، استفاده از کیسه های پلاستیکی برای خرید در سوپرمارکت ها از سال 2022 ممنوع شده است.

قانون کیسه های پلاستیکی بدون پلاستیک در مجلس آلمان در مورد کیسه هایی با ضخامت دیواره 15 تا 50 میکرومتر و همان کیسه های استانداردی که هنگام خرید معمولاً با جعبه تهیه می کنید ، اعمال می شود.

این ممنوعیت در مورد کیسه های قابل استفاده مجدد ، به ویژه کیسه های محکم و کیسه های پلاستیکی نازک ارائه شده در بخش میوه و سبزیجات اعمال نمی شود. همچنین یک دوره شش ماهه برای انتقال از کیسه های پلاستیکی به کیسه های بهتر پیشنهاد شد که با اصرار جامعه تجاری به یک سال افزایش یافت.

وزیر محیط زیست آلمان ، سونیا شولزه از حزب سوسیال دموکرات (SPD) ، که این لایحه را به پارلمان معرفی کرد ، آن را “کیسه ای پلاستیکی نماد هدر رفتن منابع” و گزینه های مناسب ، سبد ، کیسه های پارچه ای قابل شستشو برای میوه ها و سبزیجات توصیف کرد.

اما از نظر بوم شناسان و WWF ، این قانون جدید فقط یک ممنوعیت نمادین است. زیرا کیسه های پلاستیکی فقط یک درصد از مصرف پلاستیک آلمان را نشان می دهد.

حزب چپ و سبز آلمان نیز از این قانون انتقاد کرد و گفت این قانون فاقد جاه طلبی برای مقابله با آلودگی محیط زیست است. بتینا هافمن سخنگوی سیاست محیط زیست سبز گفت: “متأسفانه ، این قانون محدود استفاده از بسته بندی های یکبار مصرف را متوقف نخواهد کرد.”

به گفته دویچه وله ، زباله های پلاستیکی و پلاستیک های ریز (مواد پلاستیکی قطر کمتر از 5 میلی متر) از مهمترین دلایل آلودگی محیط زیست به ویژه در آب های زمین هستند. میکروپلاستیک در برفهای کوه اورست تا عمیق ترین نقطه زمین موسوم به سنگر ماریانا گسترش یافت. مطالعات نشان داده است که سالانه بین پنج تا 12 میلیون تن پلاستیک به آبهای زمین وارد می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *