ادامه ی افت دمای هوا در اکثر نقاط کشور

به گزارش مجله ی دوستدار مححیط زیست، رییس سازمان هواشناسی WMO هنگام صحبت در مورد فعالیت های سیستم بارشی در ایران قبل از روز شنبه (بیست و چهارم آبان) گفت: در این دوره ، دما در اکثر مناطق کشور کاهش می یابد.

صادق ضیاییان در مصاحبه با “مجله دوستانه محیط زیست” اظهار داشت: طبق آخرین نقشه های هواشناسی امروز (بیستم آبان ماه) در نیمه غربی کشور و به تدریج در ساحل دریای خزر ، آلبرتا مرکزی و دامنه های جنوبی زاگرس مرکزی تجزیه و تحلیل گاهی اوقات با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه است.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21و 22آبان) سیستم بارشی غیر از این مناطق در مناطقی از مناطق مرکزی ، شمال شرقی و شرقی کشور نیز گسترش می یابد ، گفت: این دو روز جنوب شدت بارندگی در منطقه بسیار زیاد است.

ضیاییان با بیان اینکه این قسمت از هوا جمعه (بیست و سوم آبان) در بیشتر مناطق کشور به جز در شمال غربی و شمال شرقی کار می کند ، افزود: این سیستم جنوب شرقی کشور در روز شنبه (بیست و چهارم) و همچنین تاریخ ها. پنجشنبه ها و جمعه ها (22 و 23 آبان) در مناطق شمال شرقی کشور ، کاهش قابل توجه دما – بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد – پیش بینی نمی شد.

به گفته مدیر کل سازمان پیش بینی و هشدار زودهنگام سازمان هواشناسی ، طی پنج روز آینده ، در سایر مناطق کشور با افت گرما روبرو خواهیم شد و پیش بینی می شود در کوه های مرتفع بارش برف انجام شود. قسمتهای سرد و سرد طی سه روز آینده ، دریای خزر و سواحل خلیج فارس در استان خوزستان و شمال بوشهر دچار تلاطم خواهد شد.

ضیاییان در پایان درباره هوای تهران طی دو روز آینده گفت: صبح آسمان تهران (21 آبان) چند ساعت ابری و بارانی و گاهی وزش باد شدید و دمای پایین است. 11 درجه بالای 18 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (22 آبان) ابرهای ابر و باران ، گاهی اوقات با وزش باد شدید و رعد و برق با دمای پایین 8 درجه سانتیگراد. دما 13 درجه سانتیگراد است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *