ادامه وضعیت جوی نامساعد برای گروه های حساس در پایتخت.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر (19 نوامبر) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و ادامه این شرایط تا فردا پیش بینی می شود.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، در نخستین ساعات امروز (18 نوامبر) ، عدم وزش باد موثر ، تجمع آلاینده ها از شب گذشته و افزایش ترافیک صبح باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کیفیت هوا. در بیشتر مناطق در گروه ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

با ادامه جو آرام در طول روز ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی شود و پیش بینی می شود کیفیت هوای مناطق پر رفت و آمد در وضعیت نامساعدی باقی بماند. در عصر ، با افزایش حجم ترافیک ، غلظت آلاینده ها ، به ویژه ذرات معلق افزایش می یابد و در نتیجه ، کیفیت هوا در بیشتر مناطق ، به ویژه برای گروه های حساس ، در وضعیت ناسالم قرار می گیرد.

در اولین ساعات فردا (20 نوامبر) همزمان با شروع مجدد ترافیک با افزایش غلظت آلاینده ها روبرو خواهیم شد و ایجاد وضعیت ناسالم برای گروه های حساس با آسمان غبارآلود در بیشتر مناطق وجود نخواهد داشت غیر منتظره.

به تدریج باران پراکنده و گاهی اوقات پراکنده باران در طول روز پیش بینی می شود و مانند روز قبل ، به دلیل کمبود باد موثر ، تجمع آلاینده ها و ایجاد شرایط نامساعد در مناطق پرتردد ادامه خواهد داشت. همچنین با ادامه این شرایط جوی تا اواخر فردا (30 آبان) ، احتمال دارد که تجمع آلاینده ها همراه با افزایش ترافیک عصرگاهی باعث ایجاد وضعیت ناسالم برای گروه های آسیب پذیر در بیشتر مناطق پایتخت شود.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​100 بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی بود. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​121 است و کیفیت هوا در گروه ناسالم برای گروه های حساس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *