ادامه بارش و کاهش نسبی دما در کشور.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور ، از فردا کاهش نسبی دما بین 4 تا 8 درجه در بیشتر مناطق کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه امروز (13 آبان) باران در بیشتر مناطق به جز مناطق جنوب شرقی کشور ادامه دارد ، اظهار داشت: شدت بارندگی در استان های چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، در شرق خوزستان ، شمال استانهای فارس و کرمان ، جنوب یزد و سواحل گیلان و غرب مازندران باشد.

وی ادامه داد: بارش در مناطق جنوبی کشور به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان ، فردا (14 آبان) به جز شمال غربی و غرب کشور و جنوب سیستان و بلوچستان ، باران در سایر مناطق کشور ادامه خواهد داشت که شدت آن در جنوب ، شرق و مرکز پیش بینی می شود بخشهایی از کشور

وی خاطرنشان کرد: امروز و فردا (13 و 14 آبان) در ارتفاعات البرز مرکزی ، زاگرس مرکزی و مناطق سردسیر استان خراسان رضوی بارش باران به صورت برف پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه روز شنبه (24 آبان) این سامانه در شرق و جنوب شرقی کشور موجب رگبار و وزش باد شدید می شود ، گفت: این سامانه تا پایان کشور به تدریج از کشور خارج می شود. از زمان و در روز یکشنبه (16 نوامبر) ، هوای آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم است ، اما در اواخر روز یک موج گذرا از جنوب غربی کشور وارد می شود.

وی ادامه داد: این موج گذرا در روز دوشنبه (26 آبان) مناطق غربی و جنوب غربی و مناطقی از مرکز کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد ، جایی که شدت بارش در دامنه های زاگرس مرکزی خواهد بود.

به گفته ضیاییان ، از فردا تا یکشنبه (12 تا 15 نوامبر) در بیشتر مناطق کشور کاهش نسبی دما رخ می دهد ، بیشترین کاهش در استانهای واقع در ساحل دریای خزر ، شمال غربی ، استانهای واقع در جنوب دامنه های البرز ، شمال شرقی و شرق 4 تا 8 درجه پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین اظهار داشت: دریای خزر امروز (13 آبان) مواج است و از فردا (14 آبان) خلیج فارس به تدریج با سرعت وزش باد تا 15 متر بر ثانیه در روزهای جمعه و شنبه ها (14 و 14 نوامبر). ) مخصوصاً روز شنبه مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (14 آبان) ابری همراه با مه خفیف است و در بعضی ساعات باران می بارد و به تدریج از ابرها و وزش باد با حداقل دمای 7 استفاده می کند. و حداکثر دما 13 درجه سانتیگراد است. در روز جمعه (15 نوامبر) نیمه ابری و احتمال بارش پراکنده باران و کاهش تدریجی ابر با حداقل دما 5 و حداکثر دما 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *