ادامه انتقال غیر استاندارد زباله در شهر گلستان.

در پی غیر استاندارد بودن برخی ایستگاه های انتقال موقت پسماند در شهرستان بهارستان ، رئیس محیط زیست این شهرستان گفت: با توجه به ادامه عملکرد غیر استاندارد شهرداری گلستان در این منطقه ، در حال پیگیری قانونی هستیم ، در حالی که شهرداری نسیم شهر اقدامات خوبی برای بهبود ایستگاه انتقال موقت ضایعات انجام شده است.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، تابستان امسال بود که رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان غیر استاندارد بودن سه ایستگاه انتقال موقت پسماند در این شهر را اعلام کرد و گفت اواخر سال گذشته از نسیم شهر و گلستان شهرداریها به دلیل غیراستاندارد بودن ما از ایستگاهها شکایت کردیم و بعد از آن شهرداری نسیم شهر این شرایط را تا حدی ساماندهی کرد ، اما متاسفانه شهرداری گلستان هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است و ما چندین هشدار به آنها داده ایم و اقدامات قانونی علیه آنها انجام داده ایم و اکنون منتظر حکم مقامات هستیم. ما قضایی هستیم.

علیرضا فاضلی در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست گفت: شهرداری گلستان به روال کار غیر قانونی خود ادامه می دهد و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان همچنان در حال پیگیری این موضوع است اما متأسفانه هنوز حکم دادگاه در این پرونده صادر شده است. این کار انجام نشده است و ما به دنبال دستور قطعی برای دستگیری شهردار هستیم تا حداقل بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری نسیم شهر اقدامات خوبی در زمینه ترمیم ایستگاه انتقال موقت پسماند خود انجام داده است ، گفت: شهرداری نسیم شهر سکوی دفع زباله را برای انتقال پسماند به کامیون های زباله بهبود بخشیده و ایستگاه انتقال موقت زباله را در اطراف این سگ های ولگرد محاصره کرده است. از ورود آنها جلوگیری شد ، اما در کار با شیرابه زباله یک اشکال جزئی وجود داشت زیرا مخزن شیرابه به حجم زباله پاسخ نمی داد و اگر در کمتر از 24 ساعت زباله تخلیه نشود ، شیرابه حاصل از آن سرریز می شود.

فاضلی ادامه داد: شهرداری نسیم شهر این هفته مخزن شیرابه این ایستگاه را تعمیر کرد و قرار است هفته آینده مورد بهره برداری قرار گیرد و شیرابه به یک ظرف بتونی هدایت شود و سپس در یک مکان مجازی تخلیه شود تا شیرابه بر روی زمین تخلیه نشود. . بنابراین می توان گفت که رویه کار شهرداری نسیم شهر مورد تأیید محیط زیست است.

براساس مجله سازگار با محیط زیست ، سه ایستگاه انتقال موقت زباله در شهر بهارستان وجود دارد که توسط سه شهرداری گلستان ، نسیم شهر و صالحیه مدیریت می شود. سه شهرداری موظفند زباله های عادی سطح شهر را به مدت 24 ساعت در این ایستگاه های انتقال موقت انبار و سرانجام به محل های دفن زباله جمع کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *