اجرای دو پروژه برای کاهش آلودگی وسایل نقلیه توسط معاونت علمی.

دو طرح برای کاهش آلودگی محیط زیست توسط دفتر فناوری پیشرفته فضایی و توسعه حمل و نقل معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا خواهد شد.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، وارونگی هوا یا دما پدیده ای است که در آن لایه ای از هوای گرم در بالای شهر یا منطقه خاصی تشکیل می شود و در آن منطقه باقی می ماند. در این شرایط ، گازهای آلاینده تولید شده در بستر به دام می افتند و غلظت آلاینده ها به تدریج به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

تولید خودروها یا موتورهای آلاینده کمتر یکی از موثرترین راه ها برای کاهش این آلاینده ها است. بنابراین ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد تا با اجرای پروژه هایی در زمینه حمل و نقل نقش موثری در کاهش این آلاینده ها داشته باشد.

یکی از این برنامه ها اجرای پروژه برقرسانی خودروها است. این کار با همکاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، خودروسازان و فعالان صنعتی در زمینه اتوبوس ، موتورسیکلت و اتومبیل سواری در حال پیگیری است. در این طرح ، قرار است نمونه ای از این وسایل نقلیه به گونه ای تولید و تولید شود.

این پروژه در قالب یک بستر بومی و مشترک اجرا خواهد شد.

به گفته معاون علمی ، پروژه بعدی در این زمینه همکاری در زمینه طراحی و تولید موتورهای کم مصرف با آلودگی بسیار کم و مصرف کمتر از 5 لیتر در 100 کیلومتر است. این پروژه از چند سال پیش در کشور آغاز شده و نتایج خوبی نیز حاصل شده است. است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *