آموزش طراحی بسته بندی برای یک جعبه ساده

در بخش از مطالب آموزش طراحی بسته بندی می خواهیم به شما نحوه ی طراحی و ایجاد یک جعبه ساده و مستطیلی برای محصول را به کمک نرم افزار یاد بدهیم. این مطلب نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد و برای افرادی که در طراحی بسته بندی مبتدی هستند مناسب و کاربردی خواهد بود.

برای طراحی ، باید تصاویر و فونت های زیر را نیز بارگذاری کنید:

رنگ ها را اسپری کنید
قلم بدون میانه
می توانید نمونه ای از نحوه ایجاد جعبه ماکت مورد استفاده در عناصر Envato را بیابید.
1. نحوه ساختن الگوی جعبه در تصویرگر

در قدم اول می خواهیم بدانیم که چگونه بسته بندی طراحی کنیم که ما مراحل انجام این کار را برای شما در زیر به صورت کامل توضیح می دهیم:

سطح 1
شما می توانید الگوی کشوی خود را از ابتدا با استفاده از ابزار طراحی ایجاد کنید ، اما اگر تصویر زیر را در رایانه ذخیره کنید ، باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود.

تصویر را در تصویرگر باز کرده و از ابزار قلم (P) برای جستجوی خطوط استفاده کنید ، یا از عملکرد ردیابی تصویر (پنجره> جستجوی تصویر) برای نادیده گرفتن تصویر و نادیده گرفتن جعبه مستطیل شکل ، فقط خطوط سیاه تصویر استفاده کنید. .جمع آوری.

در این مرحله پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی عوامل اصلی و تاثیرگذاری برای داشتن یک طراحی بسته بندی مناسب به آموزش بسته بندی محصولات مراجعه کنید.

سطح 2
به File> Documentation بروید و ویرایش را کلیک کنید.

سطح کار 7 سانتی متر عرض و 16 سانتی متر ارتفاع دارد. این سطح جعبه شما خواهد بود. 15 سانتی متر 6 سانتی متر یا سایر مواد آرایشی را در یک کشو برای لوله کرم دست قرار دهید.

خطوط برداری الگو را انتخاب کرده و اندازه را تغییر دهید ، به شکلی که شکل مستطیل جعبه با سطح تابلو هنری مطابقت داشته باشد ، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

مقیاس برنامه ریزی
اگر می خواهید کشوی خود را بزرگ یا کوچک کنید ، می توانید اندازه صفحه هنری را به همان نسبت تنظیم کنید (یعنی نسبت 7:16). اما در حال حاضر ما در اندازه 7-16 سانتی متر کار خواهیم کرد.

مرحله 3
وقتی بردار در اندازه صحیح مقیاس بندی شد ، شی> Art areas> زمینه های هنری را مطابقت دهید.

مناسب برای مناطق کار هنری
وقتی صفحه هنری انتخاب شد (File> Document Setup> Edit Workspaces) ، ابعاد جدید صفحه هنری را که باید حدود 290 میلی متر در 343 میلی متر باشد ، یادداشت ذهنی کنید.

صفحه های هنری را ویرایش کنید
سپس قالب برداری را انتخاب کرده و ویرایش کنید> آن را کپی کنید. اکنون می توانید از پنجره Illustrator خارج شده یا آن را به حداقل برسانید.

2. نحوه ایجاد خط مرگ در InDesign
سطح 1
InDesign را باز کنید و به File> New> Document بروید.

با مجموعه هدف چاپ ، عرض را متناسب با عرض تابلوی هنری Illustrator (اینجا ، 290.36 میلی متر) و ارتفاع را نیز متناسب تنظیم کنید (در اینجا ، 343.1 میلی متر).

الگو با یک منطقه خونریزی شده از قبل تنظیم شده است ، اما در صورت تمایل می توانید خونریزی بیشتری را با افزودن مقداری در قسمت “خونریزی” اضافه کنید.

روی ایجاد کلیک کنید.

سطح 2
پانل لایه ها را باز کنید (Window> Layers) و روی لایه 1 دوبار کلیک کنید تا نام آن را به Template تغییر دهید.

به این ترتیب چهار لایه جدید دیگر ایجاد کنید: چین ها و سکوت – چاپ نکنید ، نمی میرند – چاپ نکنید ، برچسب ها را تایپ کنید.

همه لایه ها را به جز چین ها قفل کرده و خونریزی کرده و فشار دهید تا فعال شود.

مرحله 3
هنگام کار روی لایه چین و لبه ،> Paste را ویرایش کنید تا رئوس مطالب الگو به صفحه بریزد. آن را طوری قرار دهید که به خوبی در صفحه قرار بگیرد.

مرحله 4

یک گروه را لغو کنید
با استفاده از ابزار Escape ، خط یکنواخت داخل رئوس مطالب را انتخاب کنید ، همانطور که در زیر نشان داده شده است ، Shift را برای بلند کردن هر قسمت نگه دارید.

پس از انتخاب کل این ردیف ، روی آن کلیک راست کرده و آن را گروه بندی کنید.

مرحله 5
در پانل لایه ها ، روی پیکان سمت چپ Folds کلیک کنید و Bleed را بزنید تا لایه گسترش یابد. <گروهی را که تازه ایجاد کرده اید شناسایی کنید.

لایه DIE LINE را در بالای آن باز کرده و عنصر <group> را به سمت بالا بکشید و به این لایه رها کنید.

سپس چین ها و لایه خونریزی را قفل کرده و لایه DIE LINE را قفل و فعال نگه دارید.

مرحله 6
پنل swatches را باز کنید (پنجره> رنگ> swatches) و نمونه جدیدی را از فهرست اصلی انتخاب کنید.

رنگ نمونه swatch را نامگذاری کرده و نوع رنگ را روی نقطه تنظیم کنید. سطح سرخابی را به 100٪ افزایش دهید و روی گزینه Add and done کلیک کنید.

مرحله 7
وقتی طرح کلی در لایه DIE LINE انتخاب شد ، رنگ آن را از [Black] به Die Line Spot Color تغییر دهید.

سپس ، در حالی که خط مرگ هنوز انتخاب شده است ، به Window> Output> Features بروید. کادر Overfill را انتخاب کنید. خط مرگ شما اکنون برای صادرات تنظیم شده است – کار عالی!

در لایه تاشو و خونریزی ، اکنون فقط باید علائم تاشو و خونریزی قابل مشاهده باشد ، بنابراین نیازی به چاپ * نخواهد بود.

بسته به چاپگری که استفاده می کنید ، ممکن است آنها بخواهند که علائم تاشو نیز به رنگ لکه ای تنظیم شوند تا امتیاز کسب شود. برای انجام این کار ، همان روند بالا را تکرار کنید ، و با استفاده از رنگ دیگری (به عنوان مثال 100٪ فیروزه ای) خطوط چین را متفاوت از خط مرگ مشخص کنید.

3. نحوه افزودن الگو و تایپ به جعبه خود
سطح 1
لایه DIE LINE را قفل کرده و لایه Pattern را در پایین باز کنید.

با استفاده از ابزار قاب Rectangle (F) یک قاب تصویر در کل صفحه ایجاد کنید ، لبه ها را تا زمانی که خونریزی نکنند گسترش دهید.

به File> Place بروید و یک الگو را از بسته بسته رنگی که قبلاً بارگیری کرده اید ، انتخاب کنید. روی Open کلیک کنید و اجازه دهید تصویر کل قاب را پر کند.

بسته ای از الگوهای اسپری رنگارنگ
سطح 2
با استفاده از ابزار قطره (I) رنگ صورتی خیلی کم رنگ را از قالب بگیرید.

ابزار قطره چکان
روی جعبه Color Fill در پایین پانل Tools دوبار کلیک کنید تا پنجره Color Selector باز شود. روی Add CMYK Swatch و سپس تأیید کلیک کنید.

رنگ ها را انتخاب کنید
این کار را برای رنگ صورتی تیره در پس زمینه الگو تکرار کنید و آن را به نمونه ها نیز اضافه کنید. اکنون دو نمونه رنگ مکمل برای استفاده در برچسب و تایپ روی جعبه خود دارید.
مرحله 3
اگر الگوی آشفته ای در جعبه خود دارید ، ایجاد برچسب برای نشستن پشت متن یک روش موثر برای خوانا بودن و شفافیت متن است.

از ابزار Rectangle (M) برای ایجاد برچسب در سرتاسر جعبه استفاده کنید ، یا برای ظاهری نامنظم تر از ابزار Pen (P) همانطور که در اینجا استفاده کردم استفاده کنید. پر رنگ را روی الگوی صورتی کم رنگ قرار دهید.

ابزار قلم
از همان ابزار برای ایجاد حاشیه برای برچسب استفاده کنید و پر را روی [None] و رنگ خط را روی [Black] تنظیم کنید.

مرحله 4
برچسب و حاشیه را کپی کرده و بچسبانید و آنها را در طرف دیگر جعبه قرار دهید. ترازوی داخل اصلی جعبه را تنظیم کنید تا برچسب مربع تر ایجاد شود.

مرحله 5
با استفاده از ابزار Rectangle Frame (F) می توانید یک بارکد را در پایین جعبه خود وارد کنید تا یک قاب تصویر ایجاد کنید.

File> Place را انتخاب کنید ، یک بارکد را انتخاب کنید و باز کنید و آن را در یک قاب قرار دهید.

مرحله 6
لایه الگو را قفل کنید و لایه بالایی را باز کنید ، تایپ کنید.

نوع لایه
از ابزار Type (T) برای ایجاد یک قاب متن در بالای بالای برچسب در پنجره دوم در سمت راست جعبه استفاده کنید. عنوان محصول را تایپ کرده و فونت Aeta Sans Sketch و رنگ مربوط به نمونه صورتی تیره خود را تنظیم کنید.

عنوان را با فریم های متنی کوچکتر که در قلم موی میانگین و بدون پررنگ و در [سیاه] تعریف شده است ، قاب می کند.

مرحله 7
گروه قابهای متن را در انتهای سمت راست جعبه کپی و جای گذاری کنید تا نام محصول در هر دو طرف دیده شود.

شما می توانید لیستی از مواد یا جزئیات مربوط به وب سایت شرکت را بالای برچسب طولانی در قسمت سمت چپ اضافه کنید.

4. چگونه جعبه خود را برای چاپ صادر کنیم
سطح 1
اطمینان حاصل کنید که لایه هایی که می خواهید چاپ کنید و اصلاح / سوراخ می شوند قابل مشاهده هستند. اگر نمی خواهید خطوط چین خورده دیده شوند (یعنی آنها را به رنگ لکه ای تنظیم نکرده اید) ، حتماً این لایه را خاموش کنید. برای نمایش در اینجا ، لایه Folds را فعال نگه داشتم.

به File> Export بروید. پرونده خود را نامگذاری کرده و Adobe PDF را از فهرست Format انتخاب کنید. ذخیره را کلیک کنید.

در پنجره باز شده ، PDF / X-1a: 2001 را از فهرست Adobe PDF Preset در بالا انتخاب کنید. این بهترین نسخه برای صادرات خطهای مرده است .

صادرات پی دی اف
ممکن است بعضی از چاپگرها از شما بخواهند که به عنوان یک فایل PDF جداگانه ، خطوط مرده یا امتیازات را صادر کنید. برای این کار ، هر یک از این لایه ها به صورت فایل های PDF جداگانه صادر می شوند. سپس قابلیت مشاهده دو لایه را در InDesign خاموش کرده و فقط در یک فایل PDF قالب ، برچسب و نوع لایه را صادر کنید.

سطح 2
روی Marks and Bleeds در منوی سمت چپ پنجره کلیک کنید. همچنین همه علائم چاپگر را بررسی کرده و همچنین از تنظیمات سند استفاده کنید.

سپس روی Export کلیک کنید تا یک فایل PDF قابل کلیک ایجاد کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *