آماده سازی منابع طبیعی برای مهار سیل در آبعلی دماوند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند گفت: اقدامات آبخیزداری که با هدف کنترل سیلاب و فرسایش خاک در حوزه آبعلی آبعلی این شهرستان اجرا شد ، از پیشرفت فیزیکی 100 درصدی برخوردار بوده و آماده بهره برداری است.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، جمشید جویباری افزود: در حوضه آبالی آبعلی ، عملیات مکانیکی شامل ساخت چهار سد سنگ گابیون به حجم 700 متر مکعب ، دو سد ملات سنگی با حجم 600 متر مکعب ، تعمیر و بازسازی دو سد ساخته شده در سالهای گذشته. حجم 500 متر مکعب و ساخت سازه های خشک در چین با حجم 500 متر مکعب اجرا شده است.

وی ادامه داد: این اقدامات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری انجام شده است.

جویباری به برخی از مزایای اجرای پروژه های آبخیزداری اشاره و اظهار داشت: با اجرای پروژه های آبخیزداری علاوه بر کنترل سیلاب و فرسایش خاک ، شاهد تقویت سفره های زیرزمینی آب ، کنترل رواناب و بهبود پوشش گیاهی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، در پی بارندگی های اخیر ، کلیه سدهای ایجاد شده در حوضه آبعلی شهرستان دماوند تخلیه شده است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *