آلودگی شدید هوای اراک

به گزارش مجله ی دوستدار محیط زیست، رئیس مرکز نظارت بر آلودگی هوا در بخش حفاظت از محیط زیست مرکزب گفت: به دلیل ثبات هوا و وقوع وارونگی ، اراک یک روز بیست و یکم ناسالم را تجربه می کند.

علیرضا محرابیان در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست گفت: براساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه پایش آلودگی هوای اراک ، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 14 آبان برای گروه های حساس ناسالم است.

وی با بیان اینکه آلاینده اصلی ناسالم بودن هوای شهر اراک ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون است، افزود: بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۴۸ مربوط به ایستگاه استانداری واقع در  میدان حافظیه است، البته در ساعت ۱۱ شاخص آلودگی در ایستگاه شریعتی به ۱۳۲ و در ایستگاه استانداری به ۱۴۸ رسیده است، همچنین شاخص آلودگی در شهر ساوه نیز به عدد ۱۰۴ و ناسالم برای گروه های حساس رسیده است.

محرابیان اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان مرکزی مبنی بر تداوم سکون نسبی هوا، کیفیت هوای ناسالم تا روز یکشنبه هفته آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اراک طی ۲۱ روز اخیر به دلیل پدیده اینورژن، در ساعات صبح درگیر آلودگی است و از ابتدای سال تاکنون نیز تعداد روزهای ناسالم در این کلانشهر با میانگین ۲۴ ساعته به ۱۹ روز رسیده است.

رئیس مرکز نظارت بر آلودگی هوا از بخش حفاظت از محیط زیست استان مرکزی، توصیه كرد: به دلیل تداوم آلودگی طی چند روز گذشته ، تشدید شیوع بیماری کرونا و احتمال اثرات سو همزمان این دو عامل بر بیماران متحرک در محیط های پر ازدحام ، باید از احتقان پرهیز شود. خیر ، همه بیماران قلبی و ریوی ، افراد مسن و کودکان باید از فعالیت بدنی در فضای باز جدا خودداری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *