آلاینده های خاک در مناطق ٢٢ گانه پایتخت شناسایی شد

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، پدیدار با بیان اینکه زندگی در زمین بدون خاک سالم امکان پذیر نیست ، گفت: “95٪ غذای انسان از خاک حاصل می شود ، بنابراین برنامه ریزی برای داشتن یک خاک سالم و حاصلخیز ضروری است.

غلامرضا پدیدار با اشاره به روز جهانی خاک در 15 (5 دسامبر) آذر و یادآوری اینکه خاک یکی از مهمترین و با ارزش ترین منابع طبیعت است و یک تصفیه کننده طبیعی است ، اظهار داشت: خاک علاوه بر تأمین مواد مغذی ، دارای ویژگی تصفیه نیز است. وجود دارد. این نتیجه خواص فیزیکی (نفوذ آب از طریق منافذ) ، شیمیایی (جذب و تبخیر) و بیولوژیکی (تجزیه و تجزیه مواد آلی) است.

وی خاطرنشان کرد: انواع مواد و آلاینده های ناشی از فعالیتهای انسانی و صنعتی از جمله مشتقات نفتی ، فلزات سنگین و مواد آلی کیفیت ورود آنها به خاک را تغییر داده و باعث انحراف آن از حالت طبیعی و در نتیجه آلودگی آن می شود. مشکلی نیست

رئیس اداره پایش ، مدیریت منابع و شاخص های محیطی به شرح زیر ادامه داد: بنابراین ، اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار منابع آلودگی خاک را شناسایی و کنترل کرد و اطلس آلودگی 22 منطقه را برای محافظت از خاک تهران تهیه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ، پدیدار در پابان گفت: در این زمینه 613 آلاینده خاک از نظر آلودگی عناصر سنگین و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک در 22 منطقه و 338 نقطه شناسایی شد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *