آخر هفته زمستان در راه اردبیل / احتمال طغیان رودخانه.

مجله دوستانه محیط زیست / اردبیل اولین آخر هفته آخرین ماه پاییز در استان اردبیل چهره ای زمستانی خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفت وگو با مجله دوستانه محیط زیست اظهار داشت: نتیجه مدل های هواشناسی حاکی از تشکیل یک سیستم بارشی مدیترانه ای فعال است که از اواخر این هفته تا میانه غرب و شمال غرب کشور را تحت تأثیر قرار می دهد. دفعه بعد. پدر

سیاوش محمدی ادامه داد: فعالیت اصلی این سامانه بارشی در غرب و به ویژه جنوب غربی کشور خواهد بود ، هرچند سامانه مذکور باعث بارش موثر در شمال غرب کشور و استان اردبیل خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول ، این سامانه براساس هشدار هواشناسی سطح نارنجی شماره 45 اداره کل هواشناسی استان بعد از ظهر پنجشنبه 6 آذر وارد استان اردبیل می شود و اوج فعالیت این سامانه خواهد بود از بعدازظهر پنجشنبه 27 دسامبر تا بعدازظهر جمعه 28 دسامبر. باعث کاهش دمای هوا ، بارش برف ، یخبندان و کولاک (در مسیرهای مواصلاتی و گردنه ها در مناطق مرکزی و جنوبی استان) و باران در مناطق شمالی استان خواهد شد.

محمدی گفت: توصیه می شود اقدامات پیشگیرانه لازم در خصوص آبگرفتگی معابر عمومی ، لغزنده معابر و گردنه های کوهستانی انجام شود.

مدیر کل هواشناسی استان تأکید کرد: هموطنان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت لزوم تجهیزات زمستانی به همراه داشته و توصیه های ایمنی را رعایت کنند ، خصوصاً با توجه به احتمال کولاک برف ، مه و کاهش دید.

وی افزود: با توجه به احتمال طغیان رودخانه ها و مسیل ها ، توصیه می شود از مجاورت با این محلات خودداری کرده و همچنین توصیه های کارشناسان کشاورزی برای کشت پاییزه نیز در نظر گرفته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *