آب و هوا در پایتخت “قابل قبول” است.

طبق گفته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوا اکنون در حد قابل قبولی است. با این حال ، انتظار می رود در بعضی از مناطق پر رفت و آمد ، کیفیت هوا در برخی از ساعت ها کاهش یابد.

براساس مجله دوستدار محیط زیست ، براساس پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، با ایجاد جو آرام صبح امروز (26 آبان) و همزمان با آغاز تردد خودروها ، شاهد افزایش در غلظت ذرات معلق و کیفیت هوا در برخی مناطق. ترافیک برای گروه های آسیب پذیر ناسالم است.

به تدریج ، در طول روز ، وزش باد موثر تا حدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می کند. در اواخر زمان ، کمبود وزش باد موثر و افزایش ترافیک عصرگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق می شود و در نتیجه کیفیت هوای برخی مناطق پر رفت و آمد برای گروه های حساس ناسالم می شود. با این حال ، با افزایش سرعت باد در ساعات آخر ، غلظت آلاینده ها کاهش می یابد.

صبح فردا (28 نوامبر) همزمان با شروع ترافیک ، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد ، با این حال ، در بیشتر مناطق ، کیفیت هوا در حد قابل قبولی خواهد بود.

رشد ناپایداری جوی در طول روز تا حدی باعث گسترش آلاینده ها خواهد شد. افزایش سرعت باد با احتمال رعد و برق پراکنده تا آخرین ساعات فردا (28 نوامبر) از تجمع ذرات معلق جلوگیری می کند و پیش بینی می شود علی رغم حجم ترافیک عصرگاهی در بیشتر مناطق ، در وضعیت قابل قبولی باشد.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 79 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبولی بود. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 81 است و کیفیت هوا در حد قابل قبولی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *